Nasze historie

Marta jest zafascynowana fotografią poklatkową. Marzy o odpowiednim do tego sprzęcie który niestety jest bardzo drogi. Kolega zasugerował jej serwis Puzzlingo. Marta założyła na nim konto, znalazła na nim odpowiedni aparat i podzieliła się tym ze znajomymi na facebooku. Kilka dni później jej znajoma przyniosła jej drobny i niespodziewany prezent: potwierdzenie, że czujnik swiatła należy do Marty. Obie weszly na jej konto na Puzzlingo.pl i zobaczyły, że jest jeszcze jeden element aparatu który został już zakupiony. Chwilę później jej chłopak Adam zadzwonił do drzwi.. Przez następne kilka tygodni Marta z drzeniem rąk sprawdzala powiadomienia o następnych elementach. Jej znajomi nie musieli już sie głowić co kupić jej na imieniny. Prezenty zakupione na Puzzlingo sprawiały jej najwięcej radości. Dwa miesiące później firma Canon skontaktowała się z Marta żeby uzgodnić miejsce odebrania aparatu i kilka dodatkowych szczegółów. Marta była w stanie spersonalizować swój aparat i po kilku dniach zgłosić po jego odbiór.

 

Ewa i Marek zamierzają się pobrać. Ślub i wesele odbędą się za 6 miesięcy. Lista gości jest już gotowa; niedługo będą wysyłać zaproszenia. Oboje cieszą się oczywiście najbardziej na ten dzień, na całą uroczystość i na spotkanie często już dawno nie widzianej rodziny. Ewa i Marek niedawno odziedziczyli dom i planuja jego renowację. Jednym z największych kosztów będzie zakup pieca CO i paneli słonecznych. Nie chcą jednak prosić rodziny o pieniądze. Postanowiają skontaktowac się z serwisem Puzzlingo i proszą o podział już wybranych produktów na wirtualne części o wartości od 500 do 2000 PLN. Następnie wysyłają zaproszenia z linkiem do ich własnego konta na Puzzlingo.pl gdzie każdy z gości może wybrać dla siebie odpowiedni element układanki. 6 miesiecy później, podczas wesela, otwierają koperty z życzeniami i przy salwach śmiechu czytają opis na vouczerach: wujek Antek: podajnik. Ciocia Gienia: dwa zawory zwrotne. Rodzina Kaweckich z synami: Płyta główna panela + srubokręt..

 

Elżbieta i Stefan przeżyli ze sobą 30 lat. Przez całe życie ciężko pracowali, oszczędzali pieniądze na mieszkanie, na studia ich dzieci, na wesele. Teraz ich rodzina chciałaby się im odwdzięczyć. Więdzą, że marzeniem Eli i Stefana są wakacje w Japonii. W zasadzie mogliby zebrać pieniądze, ale obawiają się że Stefan i Ela nigdy by ich nie przyjęli lub zachowali na później dla dzieci. Ich syn założył więc konto na Puzzlingo.pl i znalazł wycieczkę do Japonii. Następnie poinformował o tym pomyśle resztę rodziny.

Kilka tygodni później.. Elżbieta i Stefan usiedli do kolacji. Kelner dyskretnie podał im wilgotne ręczniki do rąk oraz małe filiżanki do herbaty. Na stoliczku leżała jeszcze mała karteczka z napisem: od kochającej Was córki Beaty. Za oknem rozpościeral sie widok na Yokohamę.